Skip to content

emo her zamanki gibi para derdinde

Değerli Üyemiz,

14 Şubat 2017 Salı günü TMMOB EMO Genel Merkezi tarafından tüm EMO Ankara Şubesi üyelerine bilgilendirme amacıyla bir SMS gönderilmiştir.

Ancak bu bilgilendirme sadece Ferdi Kaza Sigortası ile ilgili olmayıp sizlerin aidatlarını doğrudan EMO Genel Merkezi hesabına yatırmanız için yönlendirici bilgileri de içermektedir.

Hepinizin de bildiği gibi EMO demokratik merkeziyetçi bir yapıya sahiptir. Üye ile ilişkiler ve tüm mesleki faaliyetler EMO`nun ülke genelindeki 14 Şubesi ve bu Şubelere bağlı temsilcilikler üzerinden sürdürülmektedir. EMO Yönetim Kurulu da ülke genelinde tüm eşgüdümü sağlama ve EMO Genel Kurulu`nda alınan kararlar doğrultusunda merkezi politikaları belirlemekle görevlidir.

EMO Şubeleri, üye aidatları, mesleki denetimler ve diğer faaliyetlerinden doğan gelirlerinin %17`sini yukarıda kısaca belirttiğimiz merkezi faaliyetlerin sürdürülebilmesi için EMO Genel Merkezi`ne göndermektedir.

EMO Ankara Şubesi, EMO Mali İşler Yönetmeliği`ne titizlikle uyan bir şubedir ve Ocak 2017 sonu itibari ile EMO Mali İşler Yönetmeliği hükümlerine uyduğu gibi EMO`ya yaklaşık 1.000.000 (BİRMİLYON) TL fazladan ödeme yapmış durumdadır. Yani EMO Ankara Şubesi EMO Ana Yönetmeliği çerçevesinde EMO`ya karşı yükümlülüklerini sürdürmüştür ve sürdürmeye devam edecektir.

Bilindiği gibi EMO Yönetim Kurulu, geçtiğimiz Ekim 2016 itibariyle doğrudan şube faaliyeti olan Test ve Ölçüm faaliyetlerini EMO Ana Yönetmeliği`ne aykırı bir şekilde EMO Ankara Şubesi özelinde kendisi yapma kararı almış ve hatta EMO Ankara Şubesi`nin bu tür faaliyetlerde bulunmaması için de gerekli bürokratik engelleri de oluşturmuştur. Bu durum açık bir şekilde şube hukukunun hiçe sayılması ve şube gelirlerine el konulması anlamına gelmektedir.

EMO Genel Merkezi dünkü SMS ile yaptığı Ferdi Kaza Sigortası bilgilendirmesi adı altında EMO Ankara Şubesi aidatlarına da el koymaya çalışmaktadır.

Gerek TMMOB Ana Yönetmeliği gerekse EMO Ana Yönetmeliği`ne aykırı olan bu hukuksuzluğu kabul etmediğimiz gibi tüm diğer şubelerde olduğu gibi EMO Ankara Şubesi`nin de üye aidatlarını kendisinin toplaması, beraberinde de üyelerinin kayıtlarının tutulmasında bağlı şube olarak görevli ve yetkili olduğunu belirtmek isteriz. Şubemiz Üyelerine hizmet etmek ve ihtiyaçları doğrultusunda gerekenleri yapmak üzere sorumluluklarını her zaman yerine getirmeye devam edecektir.

Siz değerli üyelerimizin şubemize sahip çıkma doğrultusunda üye aidatlarınızı geçmişte olduğu gibi yine EMO Ankara Şubesi hesabına yatıracağınızdan eminiz.

Aidatlarınızı aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz.

A.  Nakit ödemek isterseniz;

1.   Şube ya da Temsilciliklerimizi ziyaret ederek,

2.   Aşağıdaki hesap numarasına ÜYE SİCİL NUMARANIZI da belirterek gönderebilir yada otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Banka Hesap Numarası:

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi

Türkiye İŞ Bankası A. Ş. Ankara Necatibey Şubesi

Hesap No: 4222 0258792

IBAN No: TR360006400000142220258792

B.  Kredi kartıyla ödemek isterseniz;

1.   Şubemizi ziyaret ettiğinizde kredi kartınızdan dilerseniz tek çekim, dilerseniz taksitli olarak ödeyebilirsiniz. Türkiye İş Bankası A. Ş, Garanti Bankası A. Ş. kredi kartlarınızla 9 ay, Yapı Kredi Bankası A. Ş kredi kartınızla 12 ay taksitle ödeyebilirsiniz.

2.   Şubemiz Üyelik işlemleri birimini arayarak işyeri ziyareti talep edebilirsiniz. İşyerinize getireceğimiz POS cihazı ile istediğiniz kredi kartından aidat ödemenizi gerçekleştirebilirseniz.

Her türlü sorunuz için iletişim: 0.312.231.4474/121

Ferdi Kaza Sigortası poliçelerinizi de Şubemize gelerek ya da arayarak alabilirsiniz.

Tüm üyelerimizin bilgilerine sunar, çalışmalarınızda başarılar dileriz,

 

Saygılarımızla,

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu

 

This Post Has 0 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top