Skip to content

herkes yazıyor bende yazacağım :)

evet sonunda youtube engellemesi kaldırıldı. aslında erişim tam anlamıyla kapatılmamıştı. bilgisayardan az çok anlayan birileri hosts dosyalarıyla oynayarak, dns değiştirirerek v.b. işlemler yaparak bu siteye erişim sağlayabiliyordu. bir çok fırsatçı bundan bile gelir etmeyi başardı. adware içeren programlar v.b. ortalıkta bir çok uygulama ve yöntemden bahsediliyordu. milletimizin porno merakından dolayı bunlar eminim ragbet görmeye devam edecektir. artık bloglarda youtube nasıl girilir yazıları görmeyeceğim için çokkkk mutlu olacağım.

unutmadan benzer durumlara karşı sağlam bir çözüm aramaya hala devam ediyorsanız tarayıcınızın adres çubuğuna  opendns.com adresini yazarak bu adresi bir ara ziyaret edin.

benim esas merak ettiğim konu ise trafik değerlerinde bir artış olup olmayacağı konusu. trafik analiz programlarını   inceleyerek durumla ilgili bir bildiri daha yazarım inşallah.

This Post Has One Comment

 1. site trafiklerinin artması ile açıklamaları sanırım google ın kendi verileri üzerinden yapmak en doğrusu olacaktır.

  http://www.google.com/transparencyreport/traffic/

  adresinden google un mevcut sitelerine aldığı trafik konusunda bilgi alınabilir. Bu siteden Türkiye ve Youtube seçildiğinde

  http://www.google.com/transparencyreport/traffic/?r=TR&l=YOUTUBE&csd=1287122400000&ced=1289808000000

  google istatiklerinden görüldüğü üzere gözle görülür bir artma olduğu açık.

  youtube trafik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top