Skip to content

NEC DVD-RW arıza yaparsa !!!!!

Bir DVD-RW almam gerekti ve fiyat/performans testleri sonucunda daha öncede farklı ürünlerini kullanmış oldugum ve kalitesinden emin olduğum NEC marka bir DVD-RW almaya karar verdim. Elektronik ürün alımında her zaman yaptıgım gibi online alışveriş sitelerinden hepsiburada.com dan ürünü 16.02.2006 tarihinde sipariş verdim. Ürün bir kaç gün içinde elime geçti ve ürünü kullanmaya başladım. Herşey yolunda gidiyordu.

Taki ürün 03.10.2006 tarihinde arıza yapana kadar. Olası tüm arıza nedenlerini kontrol ettikten sonra ürünün onarım/değiştirme prosedürü ve için hepsiburada.com u biraz karıştırdım. Hepsiburada.com bu gibi durumlarda teknik hizmet destegi vermediğini söylüyor ve ürün için doğrudan ürün bayi – temsilcisi v.s. ile iletişime geçilmesini bildiriyordu.

Bende hepsiburada.com da yazanlara uydum ve ürünü NEC DVD-RW Türkiye yetkilisi SKY bilişim ile iletşime geçtim ve ürünü kendilerine göndermemi istediler. Bende bunun üzerine ürünü SKY Bilişime gönderdim. Ürün 06.10.2006 tarihinde ellerine geçmiş.

Bundan sonra bekleyiş başladı.

27.10.2006 tarihine kadar konu ile ilgili herhangi bir elle tutulur bir bilgi almadım. Sky Bilişim den 27.10.2006 tarihinde

“ürününüz 6.10.2006 tarihinde iade prosedürüne girmiştir. Satın aldığınız firmaya başvurup ürünü iade edebilirsiniz”

içeren bir mesaj aldım.

Ürünün hala kendilerinde olduğunu, neden tekrardan aldığım yere göndermem gerektiğini, neden onların yollamadığını sorduğumda ve ürünümün yenisin onların yollamasını istediğimi bildiren bir mesaj gönderdigimde (ürünün Türkiye yetkilisi, ürün konusunda ondan yetkilisi varmı Türkiye’de tabiki yok) ancak buna cevap olarak 30.10.2006 tarihinde

“ilgili ürün stoklarımızda olmadığından değişim yapamamaktayız, iade için de ürünün kendisine ihtiyacınız yoktur, aldığınız firmaya başvurup ürünü iade aldığımızı belirtirseniz işlemleri başlatacaklardır. ”

metnini içeren bir e-posta aldım.

27.10.2006 tarihinden gelen mesaj üzerine Hepsiburada.com’a ürünün yenisin stoklarında var ise adresime gönderilmesini eğer ellerinde yok ise ürünün ücretinin hesap numarama aktarılmasını istedim bunun üzerine

“Konu ile ilgili sky firması ile görüşülerek tarafınıza bilgi dönüşü yapılacaktır.”

şekliden bir mesaj aldım. Ancak hala bir geri dönüş olmadı.

Yasal sınır olan 30 gün dolmak üzere. Hala bir gelişme yok..

Buradan SKY bilişimi ve hepsiburada.com u kınıyorum.

Konu ile ile ilgili olarak NEC Japonyaya bir eposta gönderecek, Türkiyede bu metni olabildigince çok kişinin okumasını ve bahsi geçen şirketler konusunda biraz daha dikkatli bilgili olmasını saglayacagım.

This Post Has 0 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top